Uniwersytet Warszawski

Praca na Uniwersytecie Warszawskim przy projektach związanych z innowacjami w przestrzeni akademickiej to z perspektywy projektanta Ux niezwykle ciekawe i rozwijające doświadczenie. Pozwalające łączyć kompetencje z bardzo różnych obszarów oraz umożliwiające współpracę z osobami o różnorodnym backgroundzie. W strukturze zespołu BIPA na co dzień pracowali różnego „typu” projektanci i architekci. Współpracowaliśmy także z jednymi z największych biur architektonicznych w Polsce (APAKA - Kuryłowić &t; Associates, Budzyńscy), przedstawiając im rekomendacje projektowe zebrane w procesie partycypacyjnym. Podczas którego mogliśmy obserwować jak różnorodnym i skomplikowanym organizmem jest uczelnia wyższa, gdzie stykają się i ścierają różne grupy użytkowników. Od profesorów i doktorantów, przez pracowników administracji i bibliotek aż do studentów i mieszkańców warszawy niezwiązanych bezpośrednio z uniwersytetem, których różne potrzeby i interesy niejednokrotnie należało zabezpieczyć w obrębie jednego projektu.

#BUWing 2.0 - Koncepcja zagospodarowania podziemi Biblioteki Uniwersyteckiej

#BUWing 2.0 to robocza nazwa projektu, którego głównym celem było ożywienie piętra -1 w Bibliotece Uniwersyteckiej i przypomnienie o powszechnie niegdyś znanym zjawisku BUWingu z wyeksponowaniem jego zalet. BUW-ing to: prawie codzienny obowiązek warszawskiego studenta, polegający na chodzeniu do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Choć obecnie stracił na popularności, to na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zjawisko to było szeroko opisywane w mediach. Powstało kilka grup i fanpage na facebooku z nim związanych np. Śpiochy w buwie czy Spotted BUW, ciągle popularny instagramowy #buwing #buwinghard.

Ostateczna koncepcja zakładała powstanie w podziemiach BUW MixRealityLab Miejsca, w którym mogły Virtualna Rzeczywistość mogłaby spotkać się z nauką i sportem. Miał to być nowy silny interdyscyplinarny ośrodek naukowy połączony z ośrodkiem sportowym. Tak by mogły być w nim przeprowadzane badania związane z VR, tworzony kontent, kino VR, a także elementy rozszerzonej rzeczywistości wykorzystanej do uprawiania sportu w ograniczonych warunkach przestrzennych.

Zespół: Marta Jagielska, Agnieszka Jurczak, Radek Rejsel, Joanna Żaboklicka, Agata Hoffa

Wsparcie Merytorytoryczne: Jacek Nagłowski, Paulina Borkiewicz

Pobierz Research

Pobierz Prezentację Inspiracji

Pobierz Prezentacje trzech Koncepcji

Pobierz Prezetację MixReality Lab

Nowa przestrzeń UOTT

Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii zaprosił nas do zaprojektowania ich nowej przestrzeni na Kampusie Ochota. Projekt obejmował inkubator przedsiębiorczości, przestrzeń warsztatową dla studentów, biura UOTT oraz wspólną przestrzeń socjalną dla pracowników, studentów i gości. Proces projektowy obejmował poznanie obecnej przestrzeni, potrzeb i wizji pracowników, warsztaty z pracownikami biura i studentami, konsultacje z architektem oraz konsultacje projektów z zespołem UOTT.

Zespoł: Agnieszka Jurczak, Laura Nowakowska, Marta Jagielska

Warsztaty

Analiza i Projektowanie